Yasa Medya
Türkiye Fikir Haber Sitesi

Adsense birden çok web sitesi ekleme

Adsense birden çok web sitesi ekleme

Adsense birden çok web sitesi eklemede herhangi bir sorun yaratmamaktadır. Ancak her sitenin ayrı istatistiklerini görmek istediğimizde bunun çözümü kolay kolay bulunamamakta. Google Reklam Birimi Adsense birden çok web sitesi eklerken her sitenin ayrı istatistiklerini görmeyi bu yazıdan sonra öğrenmiş olacaksınız.

AdSense, web sitelerinde reklam geliri kazanmak isteyen web sitesi yayıncıları için bir Google programıdır. Bir Google AdSense hesabı onaylandıktan sonra, söz konusu sitelerin Google AdSense şartlarına ve koşullarına uygun olması koşuluyla, bu hesabı işletme veya kişisel web sitelerinizde yayınlamak için kullanabilirsiniz. Zorunlu olmamakla birlikte, her bir web sitesi için AdSense hesabınıza Uniform Resource Locator (URL) Kanalı eklemek, reklam gelirinizi izlemenizi kolaylaştıracaktır.

ADSENSE URL KANALLARI EKLEME

 1. Tarayıcıda yeni bir pencere açın ve Google AdSense hesabınıza giriş yapın. Sayfanın üstündeki “Reklamlarım” sekmesini tıklayın.
 2. Soldaki menünün İçerik bölümünden “URL Kanalları” nı seçin.
 3. “Yeni URL Kanalı” düğmesini tıklayın. Yeni bir pencere açılır.
 4. Her bir web sitenizin URL’sini metin kutusuna yazın ve her birini ayrı bir satıra yerleştirin. 500’e kadar URL ekleyebilirsiniz. Web sitelerinizi eklemeyi bitirdiğinizde “URL Kanalları Ekle” düğmesini tıklayın. Reklamlarınızı bu web sitelerine yerleştirdikten sonra, AdSense raporunuz her bir web sitesi için alınan gösterim, tıklama ve gelir sayısını azaltacaktır.

ADSENSE ÖZEL KANALLAR EKLEME

 1. Bir web sitesinde veya birden çok web sitesinde reklam gruplarını izlemek istiyorsanız, sol menünün İçerik bölümünden “Özel Kanallar” ı seçin. Örneğin, tüm banner reklamlar, benzer içeriğe sahip sayfalardaki tüm reklamlar veya aynı renk düzenindeki tüm reklamlar için bir kanal kullanabilirsiniz.
 2. “Yeni Özel Kanal” düğmesini tıklayın. Kanal için “İsim” alanına bir isim yazın. Kanaldan eklemek için listeden oluşturduğunuz tüm reklam birimlerini seçin.
 3. “Kaydet” düğmesine tıklayın. 500’e kadar özel kanal oluşturabilirsiniz. Bir kanala reklam ekledikten sonra, AdSense raporunuz her bir Özel Kanal için gösterimleri, tıklamaları ve gelirleri görüntüler.

ADSENSE REKLAM BİRİMLERİ EKLEME

 1. AdSense sayfanızın İçerik bölümünde “Reklam Birimleri” bağlantısını tıklayın.
 2.  Sayfanın üst kısmındaki “Yeni Reklam Birimi” düğmesini tıklayın.
 3.  Oluşturduğunuz diğer kullanıcıların bu reklamı tanımlamanıza yardımcı olacak “Ad” metin alanındaki reklam birimi için bir ad yazın.
 4. Reklam için bir boyut seçmek için “Reklam Boyutu” menüsünü tıklayın. Metin reklamları, resim / zengin medya reklamlarını veya her ikisini birden seçmek için “Reklam Türü” menüsünü tıklayın.
 5. İsterseniz reklam birimi için bir veya daha fazla özel kanal seçin.
 6. Görüntülenen stillerden birini seçerek veya kendi stilinizi tanımlamak için “Özel Ayarları Kullan” ı tıklayarak reklamınızın stilini yapılandırın.
 7.  “Kodu Kaydet ve Al” düğmesine tıklayın.
 8. Sağlanan kodu kopyalayın ve web sitelerinizin Google AdSense şartlarına, koşullarına ve politikalarına uygun herhangi bir sayfasında istediğiniz yere yapıştırın.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. tuğçe aksöz dedi ki:

  Mükemmel

BİR YORUM YAZ