Türkiye Fikir Haberleri

2019 Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü için geri sayım başladı!

Babalar Günü için vatandaşlar tarafından 2019 Babalar Günü ne zaman sorusuna cevap aranıyor. Dünyanın birçok ülkesinde kutlanan Babalar Günü 2019 Haziran ayının Pazar gününe denk geliyor. İşte Babalar günü ne zaman sorusunun yanıtı…

İlk olarak 19 Haziran 1910 tarihinde Washington’un Spokane şehrinde kutlanan Babalar Günü ne zaman sorusu vatandaşlar tarafından aratılıyor. 2019 Babalar Günü bu yılın Haziran ayının 3. Haftasında kutlanacak. Peki 2019 Babalar günü hangi güne denk geliyor?

BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN?

Vatandaşlar tarafından merak edilen 2019 Babalar Günü ne zaman sorusu vatandaşlar tarafından merak edilirken yayınlanan 2019 resmi takvimine göre Babalar Günü Haziran’ın 3. Haftası yani 16 Haziran Pazar gününe denk geliyor.

2019 Babalar Günü ne zaman sorusunun cevabı vatandaşlar tarafından merak ediliyor

BABALAR GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Babalar Günü tarihi itibariyle ilk olarak 29 Haziran 1910 tarihinde Washington’un Spokane şehrinde kutlandı. İlk Babalar Günü ABD (Amerika Birleşik Devletleri) tarafından desteklenirken resmi olarak kabul edilmedi. Aradan geçen 55 yıl sonra yani 1966 yılında o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

BABALAR GÜNÜ ŞARKILARI

Babalar günü şarkıları özellikle çocuklar tarafından merak ediliyor. İşte Babalar Günü ile ilgili şarkılar:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ