Türkiye Fikir Haberleri

Ping nedir? Ping nasıl düşürülür?

Çevrimiçi oyunlarda gecikme yaşıyorsanız, pinginizi kontrol etmeniz gerekir. Burada ping sürelerini nasıl azaltacağımızı, gecikmeyi nasıl azaltacağınızı ve çevrimiçi oynanışı nasıl geliştireceğimizi açıklıyoruz.

Çevrimiçi oyunlarda gecikme ile ilgili sorun yaşıyorsanız – diğer oyuncular görünmekte, kaybolmakta ve etrafta zıplamak – pinginiz çok yüksek olabilir. Ping bağlantı hızınızın veya daha özel olarak bağlantının gecikmesinin bir ölçüsüdür.
Burada ping’i nasıl ölçeceğiniz ve  nasıl düşüreceğiniz ve çevrimiçi oyunlarda gecikmeyi nasıl artıracağınız da dahil olmak üzere daha ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız.

PİNG NEDİR?

Birçok kişi hızlı ve duyarlı bir internet bağlantısının sadece iyi bir indirme ve yükleme hızına bağlı olduğunu varsayar, ancak bundan daha fazlası vardır. Aynı zamanda bir reaksiyon zamanı olan ping de var. Bilgisayarınız için başka bir bilgisayarın isteğine yanıt vermesi için gereken süreye ‘Ping’ denir.
Açıkçası, mümkün olduğunca düşük bir ping istiyorsunuz. Birçok çevrimiçi oyun, ping sürenizi diğer oyuncuların veya sunucuların pingi ile birlikte gösterir. Ping’iniz yaklaşık 300 (veya daha fazla) ise, gecikme nedeniyle oyun oynayamayacaksınız.
Ping sadece oyunları etkilemez, ancak zamanlama çok önemli olduğunda büyük bir ping süresi çok belirgindir. Bu yüzden oyunlarda düşük bir ping çok önemlidir, özellikle de pozisyonunuz (birinci şahıs atıcılarını veya yarış oyunlarını düşünün) her şeydir.

Ping nedir ping nasıl düşürülür

PİNG HIZI NASIL ÖLÇÜLÜR

İnternet bağlantınızın gecikme süresini, en popüler çevrimiçi hız testi olan Speedtest.net‘i kullanarak test edebilirsiniz. 20 ms’lik bir pingin altında herhangi bir şey harika sayılırken, 150 ms’den fazla herhangi bir şey fark edilebilir bir gecikmeyle sonuçlanabilir.
En hızlı oyun PC’nize sahip olabilirsiniz, ancak yavaş bir ping ile eylemleriniz çevrimiçi arkadaşlarınızdan çok daha uzun sürebilir ve çevrimiçi arenada size bir dezavantaj sağlar.

PUBG ping e dikkat edilmesi gereken oyunlardan birisidir

PİNG NASIL DÜŞÜRÜLÜR

Pinginizi azaltmanın tek bir yolu yoktur, bunun yerine bir takım olası çözümler – bu bir deneme ve hata sürecidir. İlk ve en basit çözüm, bilgisayarınızdaki diğer tüm programları ve pencereleri kapatmaktır; arka planda çalışan ve ping’i etkileyebilecek etkin indirmeler olmadığından emin olun. İnternet bağlantınızı bağladığınız ve aktif olarak kullandığınız daha fazla cihaz daha fazla ping demektir.
Hala yüksek ping alıyorsanız, modeme daha da yaklaşmak veya doğrudan bilgisayarınıza bağlamak Ethernet kablosu gibi ucuz CAT6 Ethernet kablosu veya elektrik hattı adaptörleri bunu öneriyoruz. Bu, internet bağlantınızın gecikmesini etkileyebilecek Wi-Fi ve zayıf sinyal gücü ile yaşadığınız tüm olası sorunları ortadan kaldırır.
Ayrıca, yönlendiricinizle duvar kutusu arasındaki kabloları kontrol etmeye de dikkat edin, bunların hepsinin tamamen takılı olduğundan emin olun – kablo bağlantılarında zamanla gevşeklik gösteren birkaç deneyim yaşadık ve sıkma sorunları çözdü.
Bu işe yaramazsa, bilinen en eski numarayı denemeniz gerekir: yönlendiricinizi kapatın ve tekrar açın. Özellikle, güç kablosunu yönlendiricinizden çıkarın ve tekrar prize takmadan önce bir dakika kadar bekleyin. Kurulumunuz ayrı bir yönlendirici ve modemden oluşuyorsa, sadece yönlendiriciyi değil, her ikisini de kapattığınızdan emin olun.

VPN NEDİR, NE İŞE YARAR?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ