Türkiye Fikir Haberleri

Trabzon Havalimanı uçuşa kapatıldı!Trabzon Havalimanı neden kapatıldı?

Yılda 29 binin üzerinde uçağın iniş kalkış yaptığı Trabzon Havalimanı uçuşa kapatıldı. Vatandaşlar tarafından Trabzon Havalimanı neden uçuşa kapatıldı sorusuna cevap aranıyor. Peki Trabzon Havalimanı uçuşa neden kapatıldı?

Türkiye’nin Karadeniz kıyısındaki Trabzon Havalimanı pistinin 400’üncü metresinde yaklaşık 30 metre karelik alanda eğim oluştu. Trabzon Havalimanı hem yolcu hem de uçaklar için tehlike yaratmaması önlemi ile kapatıldı. Uçakların iniş kalkış güvenliğini tehlikeye sokabileceği öngörülen eğimin ortadan kaldırılması için havalimanı pist bakımı nedeniyle 8 saat süreyle uçuşa kapatıldı. Son uçakların kalkışının ardından saat 10.00 itibariyle uçuşlara kapatılan havalimanında onarım çalışması başladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla saat 18.00’de havalimanının yeniden uçuşlara açılması planlanıyor.

Trabzon Havalimanı uçuşa neden kapatıldı

 TRABZON HAVALİMANI KURULUŞU

Hava trafiğine 1957 yılında açılan Trabzon Havalimanı’nın 2 bin 640 metre uzunluğa, 45 metre genişliğe ve 7.5 metre banket genişliğine sahip pisti bulunuyor. Havalimanı, orta ebatlı uçakların inmesine uygun ‘ICAO’ standartlarında yer alıyor. Trabzon Havalimanı’ndan İstanbul, Ankara ve Adana’ya her gün; İzmir, Antalya, Bursa Yenişehir ve Kocaeli havalimanlarına ise haftada birkaç kez sefer düzenleniyor. Dış hatlarda da Riyad, Düsseldorf ve El Kasım havalimanlarına ise haftada toplam 4 sefer gerçekleştiriliyor. Trabzon Havalimanı’na her yıl 29 binin üzerinde uçak iniş- kalkış yapıyor.

Trabzon Havalimanı ile ilgili duyuruları buradan takip edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ