Türkiye Fikir Haberleri

Virüslü dosya bilgisayardan programsız nasıl kaldırılır? İşte programsız virüslü dosya kaldırma yöntemi

Bilgisayarınızda virüsler çok ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Kullanıcılar tarafından virüslü dosya bilgisayardan kaldırma yöntemleri araştırılmakta. Virüslü dosya bilgisayardan programsız nasıl kaldırılır? İşte programsız virüslü dosya kaldırma yöntemi…

Virüslü bir dosyayı bilgisayarınızdan programsız kaldırmak oldukça basit bir işlemdir, ancak bilgisayarınıza kötü amaçlı bir yazılım bulaştığını tespit ettiğinizde atmanız gereken ilk adım olmadığını unutmamak gerekir. Bir virüs genellikle bilgisayarınız aracılığıyla olabildiğince çok yere yayılır ve keşfedilirse tamamen kaldırılma şansını azaltır.

Programsız virüs silme

PROGRAMSIZ VİRÜS KALDIRMA YÖNTEMİ

Bilgisayarınızdan programsız virüslü dosyayı kaldırmak için atacağınız ilk adım bilgisayarınızı güvenli mod ile başlatmaktadır. Güvenli mod, bilgisayarınızın yalnızca en temel programlar ile en saf halinde başlatmanızı sağlar.
Genelde virüslü dosyalar bilgisayarınızda kolayca görülebilecek bir yerde olmaz. O yüzden programsız virüs kaldırma yöntemi tam olarak burada başlıyor. Windows 10’da gizli dosya ve klasörleri görmek için uygulamanız gereken birkaç adım mevcuttur.

Programsız virüslü dosya kaldırma

PROGRAMSIZ VİRÜSLÜ DOSYA NASIL KALDIRILIR?

İşte programsız virüslü dosyayı kaldırmadan önce yapmanız gereken işlemler:
Herhangi bir klasörü açtıktan sonra klasörün en üst bölümünde yer alan ‘Görünüm’ butonuna tıklayın. Görünüm butonuna bastıktan sonra açılan menüde sağ tarafta ‘Öğe onay kutuları’, ‘Dosya adı uzantıları’ ve ‘Gizli öğeler’ kısımları yer almaktadır. Gizli Öğeler yazan kutucuğa tıklayarak tik işareti koyun. Böylelikle gizli dosyalarınız görünmüş olacaktır.
Windows’taki tüm dosyalar artık erişebilmeniz için görünür ve hazır olacaktır. Virüslü dosyanın dosya konumunu biliyorsanız, şimdi oraya gidebilir ya da onu arayabilir, ardından dosyayı sağ tıklayıp Sil’i seçebilirsiniz.

Çevrimiçi ortamda güvende olduğunuzdan emin olun ve belki de interneti kullanırken bu ekstra koruma ve anonimlik için bir VPN almayı düşünün. VPN nedir ne işe yarar tıklayın.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ